Creativity for Kids
Creativity for Kids offers fun and creative experiences today to nurture children’s confidence for life. 40+ years of experience makes us THE experts in the creative activities category that we founded. We know that engaging children in creative activities develops confidence through problem solving, self-expression and independence. Award-winning and highly engaging, the Creativity for Kids line has a wide variety of activities for girls and boys. Craft activities kits span a variety of subcategories such as fashion, jewelry, paper & memory crafts, light-up crafts, room décor, preschool crafts, sensory crafts, GROW gardening crafts and holiday crafts.
199 products
- Regular Price
- $17.99
- Sale Price
- $17.99
- Regular Price
-
$17.99
- Unit Price
- per
- Regular Price
- $18.19
- Sale Price
- $18.19
- Regular Price
-
$25.99
- Unit Price
- per
- Regular Price
- $6.99
- Sale Price
- $6.99
- Regular Price
-
$6.99
- Unit Price
- per
- Regular Price
- $6.99
- Sale Price
- $6.99
- Regular Price
-
$6.99
- Unit Price
- per
- Regular Price
- $15.99
- Sale Price
- $15.99
- Regular Price
-
$15.99
- Unit Price
- per
- Regular Price
- $24.99
- Sale Price
- $24.99
- Regular Price
-
$24.99
- Unit Price
- per
- Regular Price
- $24.99
- Sale Price
- $24.99
- Regular Price
-
$24.99
- Unit Price
- per
- Regular Price
- $16.99
- Sale Price
- $16.99
- Regular Price
-
$16.99
- Unit Price
- per
- Regular Price
- $5.99
- Sale Price
- $5.99
- Regular Price
-
$5.99
- Unit Price
- per
- Regular Price
- $18.75
- Sale Price
- $18.75
- Regular Price
-
$24.99
- Unit Price
- per
- Regular Price
- $24.99
- Sale Price
- $24.99
- Regular Price
-
$24.99
- Unit Price
- per
- Regular Price
- $12.59
- Sale Price
- $12.59
- Regular Price
-
$17.99
- Unit Price
- per
- Regular Price
- $17.99
- Sale Price
- $17.99
- Regular Price
-
$17.99
- Unit Price
- per
- Regular Price
- $26.99
- Sale Price
- $26.99
- Regular Price
-
$26.99
- Unit Price
- per
- Regular Price
- $17.99
- Sale Price
- $17.99
- Regular Price
-
$17.99
- Unit Price
- per
- Regular Price
- $16.99
- Sale Price
- $16.99
- Regular Price
-
$16.99
- Unit Price
- per
- Regular Price
- $16.99
- Sale Price
- $16.99
- Regular Price
-
$16.99
- Unit Price
- per
- Regular Price
- $24.99
- Sale Price
- $24.99
- Regular Price
-
$24.99
- Unit Price
- per
- Regular Price
- $14.69
- Sale Price
- $14.69
- Regular Price
-
$20.99
- Unit Price
- per
- Regular Price
- $26.99
- Sale Price
- $26.99
- Regular Price
-
$26.99
- Unit Price
- per
- Regular Price
- $25.99
- Sale Price
- $25.99
- Regular Price
-
$25.99
- Unit Price
- per
- Regular Price
- $22.99
- Sale Price
- $22.99
- Regular Price
-
$22.99
- Unit Price
- per
- Regular Price
- $17.99
- Sale Price
- $17.99
- Regular Price
-
$17.99
- Unit Price
- per
- Regular Price
- $9.09
- Sale Price
- $9.09
- Regular Price
-
$12.99
- Unit Price
- per
- Regular Price
- $16.99
- Sale Price
- $16.99
- Regular Price
-
$16.99
- Unit Price
- per
- Regular Price
- $16.99
- Sale Price
- $16.99
- Regular Price
-
$16.99
- Unit Price
- per
- Regular Price
- $12.59
- Sale Price
- $12.59
- Regular Price
-
$17.99
- Unit Price
- per
- Regular Price
- $16.99
- Sale Price
- $16.99
- Regular Price
-
$16.99
- Unit Price
- per
- Regular Price
- $24.99
- Sale Price
- $24.99
- Regular Price
-
$24.99
- Unit Price
- per
- Regular Price
- $9.99
- Sale Price
- $9.99
- Regular Price
-
$9.99
- Unit Price
- per
- Regular Price
- $9.99
- Sale Price
- $9.99
- Regular Price
-
$9.99
- Unit Price
- per
- Regular Price
- $16.99
- Sale Price
- $16.99
- Regular Price
-
$16.99
- Unit Price
- per
- Regular Price
- $19.99
- Sale Price
- $19.99
- Regular Price
-
$19.99
- Unit Price
- per
- Regular Price
- $14.99
- Sale Price
- $14.99
- Regular Price
-
$14.99
- Unit Price
- per
- Regular Price
- $22.99
- Sale Price
- $22.99
- Regular Price
-
$22.99
- Unit Price
- per
- Regular Price
- $19.99
- Sale Price
- $19.99
- Regular Price
-
$19.99
- Unit Price
- per
- Regular Price
- $19.99
- Sale Price
- $19.99
- Regular Price
-
$19.99
- Unit Price
- per
- Regular Price
- $19.49
- Sale Price
- $19.49
- Regular Price
-
$19.49
- Unit Price
- per
- Regular Price
- $18.99
- Sale Price
- $18.99
- Regular Price
-
$18.99
- Unit Price
- per
- Regular Price
- $29.99
- Sale Price
- $29.99
- Regular Price
-
$29.99
- Unit Price
- per
- Regular Price
- $12.99
- Sale Price
- $12.99
- Regular Price
-
$12.99
- Unit Price
- per
- Regular Price
- $12.99
- Sale Price
- $12.99
- Regular Price
-
$12.99
- Unit Price
- per
- Regular Price
- $11.49
- Sale Price
- $11.49
- Regular Price
-
$11.49
- Unit Price
- per
- Regular Price
- $9.99
- Sale Price
- $9.99
- Regular Price
-
$9.99
- Unit Price
- per
- Regular Price
- $11.49
- Sale Price
- $11.49
- Regular Price
-
$11.49
- Unit Price
- per
- Regular Price
- $11.49
- Sale Price
- $11.49
- Regular Price
-
$11.49
- Unit Price
- per
- Regular Price
- $12.99
- Sale Price
- $12.99
- Regular Price
-
$12.99
- Unit Price
- per
- Regular Price
- $17.99
- Sale Price
- $17.99
- Regular Price
-
$17.99
- Unit Price
- per
- Regular Price
- $15.99
- Sale Price
- $15.99
- Regular Price
-
$15.99
- Unit Price
- per
- Regular Price
- $15.99
- Sale Price
- $15.99
- Regular Price
-
$15.99
- Unit Price
- per
